طراحی و ساخت دستگاه لیزر CO2 فرکشنال

Portfolio

طراحی و ساخت بدنه دستگاه لیزر فرکشنال CO2

در فرایند طراحی صنعتی تجهیزات پزشکی از قبیل تجهیزات پوست و مو از روش های مختلفی برای ایده پردازی و فرم پردازی بهره گرفته می شود که رابطه مستقیم با تیراژ و بهای تمام شده محصول دارد. که محدودیت های هر روش تولید به نوبه خود در فرم پردازی و ظاهر دستگاه تاثیر گذار هست.

طراحی و ساخت تجهیزات پوست و زیبایی

طراحی تجهیزات درمان پوست و مو

انتخاب روش تولید یک محصول مانند تجهیزات پزشکی و مراقبتی پوست و مو به نحوه طراحی، زمان ورود محصول در بازار، نحوه فعالیت رقبا نسبت به محصولات هم رده در حوزه مرتبط، بهای تمام شده، تیراژ تولید و استراتژی های مارکتینگ و برندیگ یک شرکت بستگی دارد.

ساخت تجهیزات پزشکی در تیراژ پایین نیازمند روش های تولیدی است که بدون ساخت قالب و هزینه های اولیه است به نحوی که بتوان بدنه و کاور تجهیزات پزشکی را با کمترین هزینه اولیه به تولید محدود رساند.

یکی از رایجترین روش های موجود استفاده از تکنولوژی هایی ورقکاری در ساخت کاور تجهیزات پزشکی است که بدون نیاز به ساخت قالب می توان این محصولات را از تیراژ های پایین تا تیراژ های بالا به انجام رساند. 

مهمترین ویژگی استفاده از روش ورقکاری در تولید تجهیزات پزشکی مانند محصولات لیزر پوست و مو در فرایند تحقیق و توسعه امکان نمونه سازی و پروتوتایپینگ های کم هزینه به نسبت روش های پرینت سه بعدی است.

استفاده از تکنیک های مختلف ورقکاری و فلزکاری می تواند به فرایند توسعه و تولید این تجهیزات در زمان و هزینه صرفه اقتصادی چشمگیری داشته باشد به خصوص برای شرکت های استارت آپی و شرکت های دانش بنیان که در ابتدای مسیر ورود به بازار هستند. 

 

  • حوزه تجهیزات لیزر پوست و مو
  • نکو آرکا تجهیز
  • ۱۴۰۰
طراحی و ساخت بدنه تجهیزات پزشکی
طراحی صنعتی تجهیزات پزشکی