3 راه برای بهبود طراحی برای تولید

در یک کارخانه تولید غیرمتمرکز مدرن ، چگونه می توانید به طور واقعی ارتباط برقرار کنید؟

آینده ای را تصور کنید که یک طراح به سادگی پارامترهای خود را بیان کند ، و یک ماشین با هر ویژگی بهینه شده قطعه ای را بیرون می کشد. در حالی که ما از اتوماسیون کامل فاصله داریم ، این صنعت در تلاش است تا طراحی تولیدی را به واقعیت تبدیل کند ، جایی که هزاران تغییر جایگاه در طراحی وجود دارد و یک طراح به سادگی بهترین گزینه را انتخاب می کند.

یکی از موانع تحقق بخشیدن به آینده تولیدی ، تعامل بین سازندگان و تولیدکنندگان است – کسانی که در مرحله ایده پردازی شرکت می کنند در مقابل کسانی که در تولید کار می کنند.

در چشم انداز تولید امروز ، مهندسان و طراحان عادت کرده اند که یک کارخانه پیدا کنند و سپس با کسی ارتباط برقرار کنند که قطعه های انها را برای تولید انالیز کنند .

در حالی که طراحان غالباً می دانند چگونه از طریق سالها تجربه می توانند برای ساخت (DFM) طراحی کنند ، انتقال این دانش به طراحان جوان دشوار است.

معنی “تولید” نیز می تواند بین فرآیندهای مختلف و حتی کارخانه های مختلف تغییر اساسی کند.

برای سالهای زیادی ، DFM فقط به عنوان ایده در کتابهای درسی وجود داشته است ، و گاهی اوقات این ایده ها حتی نمی تواند آن را روی کاغذ قرار دهند.

مفهوم ادغام نرم افزار در فرآیند تقویت و خودکار سازی DFM هرگز به طور جدی اجرا نشد. امروز ، دیدن مراحل اولیه توسعه DFM خودکار هیجان انگیز است و پیامدهای آن بسیار زیاد است.

نرم افزار DFM می تواند رویکردهای مختلفی را برای فرآیندهای تولیدی که می توانید استفاده کنید پیشنهاد کند یا حتی می تواند به پارامترهای طراحی شما بازگردد.

یک طراح می تواند مقدار و هزینه یک قطعه را مشخص کند و نرم افزار DFM روند خاصی را پیشنهاد می کند. بیش از حد پیش بینی ، اتوماسیون DFM پیشنهادی خواهد بود.

قبل از اینکه بتوانیم این نوع اتوماسیون را به طور کامل در فرآیند تولید ادغام کنیم ، لازم است تغییرات عمده ای در نحوه تعامل طراحان ، مهندسان و ماشین آلات ایجاد شود.

در اینجا سه ​​روش وجود دارد که صنعت می تواند خود را برای استفاده کامل از تغییرات رخ داده با پیشرفت DFM مجهز کند:

  1. شکاف اطلاعاتی را بین تولیدکنندگان و طراحان پر کنید

طراحان از ماشین آلات و افرادی که قطعات آنها را می سازند جدا هستند. این تقسیم بندی بین طراحی و تولید ، شکاف بزرگی در دانش ، فرهنگ و حتی جغرافیا ایجاد می کند. برای اینکه ماشین آلات و مهندسین طراحی بتوانند به پتانسیل کامل خود برسند ، هر دو گروه باید همکاری کنند و از فناوری های جدید برای غلبه بر موانعی که مانع نوآوری در سخت افزار می شوند استفاده کنند.

ماشین کاران متخصصی هستند که سالها در حال تمرین هستند و همه چیز را در مورد روند کار خود می دانند. اما چگونه دانش تجارت آنها را به نرم افزار تبدیل کنیم؟ اکنون این یکی از چالش های اساسی ما است. هنوز دانش زیادی وجود دارد که فقط در کارخانه ماشین آلات وجود دارد .

بخش عمده دیگری از این مشکل این است که اکثر مهندسان از تمام فرایندهای موجود برای آنها مطلع نیستند.

کتابهای گسترده ای در این زمینه وجود دارد – مانند فرآیندهای ساخت برای متخصصین طراحی ، که بیش از 120 فرآیند را توصیف می کند – اما حتی کسانی که به سختی سطح ممکن را خراش می دهند.

بسیاری از افراد نمی دانند که برای ساخت بلبرینگ سفارشی باید به چه نوع کارخانه ای نزدیک شوند. قبل از اینکه یک طراح بتواند برای قابلیت ساخت طراحی کند ، آنها باید بدانند که حتی انواع فرآیندهای تولید را باید در نظر بگیرند.

  • تولیدکنندگان را در فرایند توسعه نرم افزار CAD درگیر کنید

اکثر شرکت هایی که نرم افزار CAD را تولید می کنند ، ابزارآلات تولید نمی کنند یا از ماشین آلات استفاده نمی کنند. ناکارآمدی زمانی بوجود می آید که طراحان قادر به بیان نیازهای تولیدی خود نباشند. به عنوان مثال ، یک شرکت هوانوردی می تواند تقاضا کند که ضمن حفظ مقاومت بالا ، براکت های هواپیما سبک تر باشند و یا اینکه یک تیغه توربین در دمای بالاتر کار کند و از پشت خنک شود. اما در پایان روز ، اینها فقط خواسته های بدون هیچ گونه درکی از قابلیت تولید هستند. شخص دیگری در یک تولید کننده جداگانه باید فکر کند که چگونه آنها فرایندی را برای انجام این کار توسعه می دهند – و آیا انجام این کار برای آنها امکان پذیر است یا خیر.

نرم افزار نقش بسیار زیادی در ایجاد شفافیت در کل فرآیند دارد. كمتر شركتی وجود دارد كه براي اجراي ابزارهاي ماشين سازي نرم افزاري را براي کاخانه های ماشين آلات درست کند . با این حال ، این جدایی نرم افزار از ماشینکاری مانع از پیشرفت واقعی ما در ساخت انواع محصولاتی می شود که برای آینده نیاز داریم.

  • یک رویکرد کلی نگر به ساخت ایجاد کنید

شرکت های نمونه سازی می توانند با در اختیار داشتن هر بخش از فرآیند ، از طراحی تا محصول نهایی ، DFM را پیش ببرند. در سیلیکون ولی ، برنامه نویسان تحت فشار قرار می گیرند تا بتوانند برنامه های خود را در زمان واقعی اشکال زدایی کنند – این نرم افزار معادل بازخورد قابل ساخت در زمان واقعی است.

با توسعه یک پلت فرم آنلاین که از طریق نرم افزار به عملکرد کارخانه متصل است ، یک کارخانه هوشمند می تواند از تمام پتانسیل DFM استفاده کند. تمام رفت و برگشت برقراری ارتباط با تولیدکنندگان منجر به عدم دقت و ضررهای عظیم بالقوه می شود.

آینده ای را در نظر بگیرید که بتوانید از رایانه بخواهید طرح شما را اشکال زدایی کند و بهینه سازی ویژگی ها را بر اساس پارامترهای شما ارائه دهد (که Plethora از این طریق بوجود آمد).

هنگام در نظر گرفتن ابزارها و نرم افزارهای مختلف DFM ، مهم است که طراحان بتوانند با یک تولید کننده یا کارخانه واقعی ارتباط برقرار کنند که می تواند کار را انجام دهد. غالباً اکثر طراحان کل مسیر را از طریق یک طراحی می گیرند تا فقط متوجه شوند که ساختن یک ویژگی پایه در واقع غیرممکن است.

با رشد و پیچیدگی فرایندها و پیشرفت های ابزار و مواد ، نرم افزار تنها راه حل برای حفظ سطح سرعت و عملکرد دقیق در قطعات ماشینکاری خواهد بود.

https://www.machinedesign.com/automation-iiot/article/21835897/3-ways-to-improve-design-for-manufacturability

Leave A Comment