خدمات

طراحی صنعتی

گروه طراحی صنعتی ایکاس با بهره گیری از تجربه طراحان صنعتی و مهندسین ساخت و تولید به عنوان تیم طراحی محصول درکنار شرکت ها و رهبران محصولات به عنوان بخشی از تیم تحقیق و توسعه خدمات خلاقانه طراحی  و ساخت را ارائه می نماید.

بهره گیری از خدمات طراحی از ابتدای فرایند خلق مصنوعات باعث خلق ارزش های معناداری در محصولات و تجربه کاربر می گردد. خلق ایده هایی جدید باید بر اساس پارامترهای مختلف طراحی از قبیل زیبایی و فرم،  ارگونومی، سناریو استفاده محصول، ایمنی، مواد و فرایند های ساخت و تولید، مونتاژ، سرویس و نگهداری محصول و سایر پارامترها و استانداردها صورت بگیرد. در همین راستا تیم ایکاس همواره در تلاش می باشد که استراتژی ها و ایده های شما را در مسیری درست به واقعیت تبدیل نماید و محصولی زیبا و سودمند را در راستای اهداف کسب کار شما خلق نماید و تجربه ای خوشایند را برای کاربران نهایی محصولات به وجود آورد.

خدمات ورقکاری فلزات

یک بخش از حوزه های فعالیت ایکاس ارائه دهنده خدمات ورقکاری و فلزکاری است ، استراکچر ها و شاسی فلزی تجهیزات گوناگون، کاور محصولات الکترونیکی، بدنه تجهیزات پزشکی و طیف گسترده ای از دیگر محصولاتی که نیازمند بدنه از جنس ورق فلز است. تیم ما با بیش از 10 سال تجربه در صنعت وررقکاری همواره در تلاش بوده راه حل هایی برای رفع نیاز صنایعی مانند تجهیزات بانکی و پرداخت، تجهیزات پزشکی، تجهیزات مواد غذایی ، کنترل ترافیک، تاسیسات ساختمانی، لوازم خانگی و مبلمان شهری ارائه دهد.

ورق کاری به طور کلی مجموعه کارهایی است که برای فرم دادن ورق فلزی توسط ماشین آلات مخصوص انجام می‌شود. بسیاری از محصولاتی که به طور روزمره با آن‌ها سر وکار داریم با این روش ساخته می شوند. فب لب ایکاس با بهره گیری از دستگاه های دقیق و تیمی با تجربه، آماده ارائه خدمات ورقکاری از جمله برش، خم، جوش، پرداخت، اتصالات و مونتاژ محصولات می‌باشد.

برشکاری

این فرآیند، قطعات لازم برای ساخت محصول را در اندازه و شکل مورد نظر، فراهم می‌کند. فرآیند برش، با ابزارهای دستی و ماشینی مختلفی مانند برش لیزر (لیزر کات)، قیچی، اره، برش پلاسما، پانچ سی ان سی و واترجت انجام می‌شود. ابزار برش با توجه به فرم برش، جنس و کیفیت برش انتخاب می‌شود. برش‌کاری در فب‌لب ایکاس با کیفیت بالا و توسط تجهیزات موجود، انجام می گردد.

خم کاری

خم‌کاری ورق‌های فلزی یکی از خدمات پرکاربرد در صنعت فلزکاری است و برای اهداف مختلف استفاده می‌شود. خم‌کاری ورق‌های فلزی عملی مکانیکی است؛ در این فرآیند در اثر فشار وارد شده، ورق فلزی خم و زاویه‌دار می‌شود. خم‌کاری ورق‌های فلزی روش‌های گوناگونی دارد که با توجه به مواردی چون جنس ورق، ضخامت آن، فرم مورد نظر برای خم کردن و میزان خمش، باید روش مناسب را انتخاب کرد. فب‌لب ایکاس با ارائه طیف وسیعی از خدمات خم‌کاری سی ان سی ، در جهت طراحی و تولید محصولات شما در هر دو مرحله نمونه سازی اولیه و تولید محصول نهایی در کنار مشتریان در جهت تضمین دقت و کیفیت ساخت فعالیت می‌کند.

خمکاری غلطکی

خمکاری غلطکی یک نوع پیوسته از خمکاری سه نقطه ای است که در آن صفحات، ورق ها، تیرها لوله ها و … با استفاده از غلطک های دستگاه به شکل منحنی خم می شوند.

استفاده از فرمهای منحنی در طراحی محصولات فلزی باعث می شود که طراحان بتوانند در خلق ایده ها تنوع فرمی بیشتری داشته باشند و ترکیب خمکاری غلطکی با خمکاری زاویه ای ساختارهای پیچیده تر و جذاب تری را خلق نمایند.

جوشکاری

تیم جوشکاری ایکاس با سال‌ها تجربه، آماده ارائه خدمات جوش و اتصال قطعات و ورق فلزی در مقیاس کوچک و بزرگ می‌باشد. ما در کنار مشتریان خود در جهت تضمین کیفیت؛ فرآیندهای جوشکاری لازم برای تولید محصولات با کیفیت بالا را فراهم کرده و به آنها در تطابق با کدها و استانداردهای ملی و بین المللی شناخته شده کمک می‌کنیم.

پرداخت و رنگ‌کاری

قطعات ساخته شده به روش ورقکاری، اغلب دارای اضافات، زبری و ناهمواری است. پرداخت‌کاری فلز یا تکمیل‌کاری فلز، مجموعه کارهایی است که برای برطرف کردن این مشکلات انجام می‌شود.همانطور که از نام این دسته از فرایندهای سایشی بر می آید هدف از آن رسیدن به پرداخت سطح عالی( آیینه شدن) و نیز دقت ابعادی بالا است . هم‌چنین پرداخت، قطعه را برای عملیات رنگ‌کاری آماده می‌کند. انواع مختلفی از فرآیندهای پرداخت فلز وجود دارد که می‌توان برای اهداف مختلفی از آن‌ها استفاده کرد. برخی از مزایای عمومی استفاده از این پرداخت برای یک محصول فلزی عبارتند از:

افزایش دوام محصول در برابر سایش و تغییر شکل

بهبود جذابیت فرمی و ظاهری محصول

افزایش هدایت الکتریکی

افزایش مقاومت محصول در مقابل آسیب های الکتریکی و شیمیایی

افزایش مقاومت محصول در مقابل زنگ زدگی و خوردگی

افزایش توان بالقوه فلز برای اعمال جوش الکتریکی

پرداخت‌کاری فلزات به روش‌های مختلف انجام می‌شود. از روش‌های معمول پرداخت می‌توان به پرداخت با نمد، واکس، گیلانس، چسب نمد، اسکاچ پرداخت‌کاری، سند بلاست، پولیش، آبکاری، سنگزنی و پوشش پودری اشاره کرد.

پولیش کاری یک عملیات پایانی برای بهبود پرداخت سطح با وسیله هایی مانند چرخ پولیش است که از موادی نظیر پارچه، چرم و یا نمد ساخته شده و با سرعت بالا دوران می کند. ذرات ساینده  به محیط خارجی چرخ چسپانده می شوند. پولیش کاری معمولا به صورت دستی انجام می گیرد.

روش‌های مختلفی نیز برای رنگ‌کاری در صورت نیاز، وجود دارد. عملیات پرداخت و رنگ‌کاری در فب‌لب ایکاس با توجه به جنس و فرم قطعات انتخاب می‌شود و با توجه به امکانات موجود، در داخل مجموعه یا توسط همکاران انجام می‌شود.

اتصالات مکانیکی و خدمات مونتاژ

یکی از شیوه های اتصال دو یا چند قطعه، روش های اتصال مکانیکی است. در این روش از قطعه های خارجی ( مانند پیچ و پرچ و …) برای اتصال استفاده می شود یا اتصال با تغییر شکل در قطعات انجام می شود. اتصالات مکانیکی به دو دسته اتصالات قابل مونتاژ و اتصالات دائمی تقسیم می شوند.

اتصالات مکانیکی موقت به دلیل مونتاژ و دمونتاژ آسان، زمان کوتاه اتصال، عدم نیاز یا کارگر ماهر، ابزارهای ساده و بررسی آسان نتایج از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. از مزایای سهولت مونتاژ و دمونتاژ می توان به مواردی نظیر مجموعه های مونتاژی بزرگ به چند زیرمجموعه برای سادگی حمل و نیز قابلیت باز کردن دستگاه برای انجام امور تعمیرات اشاده کرد. ما در این مرحله از اتصالات مکانیکی مختلفی از قبیل اتصالات رزوه دار، پرچ، اینسرتها، و اتصال دهنده های پیوسته و سایر روش های اتصال مکانیکی استفاده می کنیم.